کابین های کانوایری دوطرف پاشش

 

کابین های کانوایر دو طرف پاشش که دارای ویژگی دو طرف پاشش هستند، عمدتا در سیستم های پیوسته که قطعات و تجهیزات توسط کانوایر حمل می شود، مورد استفاده قرار می گیرند.

روش کار به این صورت است که قطعات از طریق کانویر از یک سوی کابین وارد شده و بعد از اجرای عملیات رنگ کاری و تکمیل مراحل آن از سوی دگر از کابین خارج می شوند.

برای این کار، در دو سمت کابین، یک دریچه دارای درب ریلی برای رنگ کاری به صورت دستی متناسب با ویژه های قطعه طراحی می شود. یکی از ویژگی های این کابین آن است که امکان نصب ربات رنگپاش را دارند.

قطعاتی که آماده می شوند، به شیوه دستی و یا به روش اتوماتیک برای رنگ آمیزی به کابین رنگپاش پودری منتقل می شوند. همانطور که قبلاً گفته شد، در کابین رنگپاش پودری، فضایی برای پاشیدن رنگ بر روی قطعه و یا گردش در نظر گرفته شده است.

در کابین رنگپاش اجزای دهانه های ورودی و خروجی قطعات، دهانه ی پاشش رنگ به شیوه ی دستی یا روش اتومات و نیز سیستم روشنایی و لوله هایی جهت متصل شده به سایکلون بازیافت رنگ تعبیه شده است. کابین پاشش رنگ بر اساس معیارهایی مثل شکل و سایز و نوع پاشش رنگ چه به صورت دستی و چه به صورت اتوماتیک و نیز شرایط و ویژگی های برای بازیافت رنگ پودری طراحی و تولید می شود. رنگ بازیافتی جمع شده واقع در کف کابین جمع آوری شده و بوسیله ی سیستم بازیافت مکیده شده و ضمن خارج شدن ذرات اضافی موجود در آن، خالص شده و دوباره برای مصرف آماده می شود.

کابین دوطرف پاشش کانوایری

 

مشخصات کابین های دوطرف پاشش کانوایری :

– جنس وضخامت ورقهای بدنه: ورق روغنی ۱٫۲۵ میلیمتر
– جنس وضخامت ورقهای مخازن: st37 ۲ میلیمتر
– مشخصات روشنایی : لامپ فلورسنت، مهتابی ۴۰ وات
– پوشش بدنه رنگ الکترو استاتیک
– این کابین ها در اندازه های مختلف ساخته می شود

معمولا کابین های دو طرف پاشش رنگ در مواردی استفاده می شود که کانوایر نیز وجود دارد. ابعاد استفاده از کابین های دو طرف پاشش رنگ به ابعاد قطعه بستگی دارد و باید طوری طراحی گردد تا امکان دوران قطعات برای ایجاد پوشش رنگ مناسب وجود داشته باشد.
استفاده از مونوسایکلون ها برای بازیافت رنگ در کابین های پاشش رنگ اهمیت زیادی دارد و این امر به دلیل جلوگیری از هدر رفت رنگ انجام می شود. از طرفی دیگر کابین های دو طرف پاشش امکان ورود و خروج مواد را به صورت همزمان دارند و برای استفاده از قطعات با تعداد زیاد مناسب خواهند بود. فضای درب ورودی و خروجی به ابعاد قطعات بستگی داشته و متناسب با آن ها ساخته خواهد شد.

مزایای کابین دو طرف پاشش رنگ کانوایری :

یکی از مزایای کابین های کانوایر دوطرف پاشش رنگ آن است که امکان نصب ربات برای پاشش رنگ در این دستگاه وجود دارد و این مزیت سبب می شود تا نیروی انسانی در امر رنگ کردن دخیل باشد. سیستم های کانوایری حمل قطعات را به صورت دستی از بین برده و در این سیستم ها کانوایر های موجود قطعات را درون کابین پاشش رنگ وارد و خارج می کنند.
سیستم های کانوایری پیوسته می توانند در کابین های دو طرف پاشش رنگ در انرژی نیروی انسانی صرفه جویی کنند و به همین دلیل سیستم های کانوایری و کابین های دو طرفه در کنار یکدیگر به کار می روند. استفاده از کابین های پاشش رنگ دو طرفه و یک طرفه به کاربرد آن ها بستگی دارد و خریداران این کابین ها باید هدف از خرید را در ابتدا برای خود مشخص کنند.

Call Now Buttonتماس مستقیم