کابین آبشار رنگ مایع

 

امروزه کمپین های ایجاد شده در صنایع رنگ به سلامتی کارکنان اهمیت زیادی می دهد و از آن ها حمایت می کند. سلامت کارکنان تبعات مختلف و بزرگی را ایجاد می کند و میزان توجه به آن در سال های اخیر افزایش یافته است. همچنین علاوه بر کارکنان، محیط سالم و عاری از هر گونه آلودگی در رنگرزی موجب شده است تا دستگاهی برای پاشش رنگ با خصوصیات ویژه ایجاد گردد. در این دستگاه که به کابین آبشار رنگ مایع نیز شهرت دارد میزان آلودگی محیط کمتر شده و رنگ از کابین خارج نمی شود.

این کابین  به صورت یک اتاقک می باشد که در برخی از وجوه آن دارای آبشار می باشد هوای آلوده به غبار رنگ مایع توسط مکنده ها به داخل آبشار کشیده می شوند دیترجنت موجود در آب رنگ را از هوا جدا کرده و در مخزن زیر آبشار ته نشین می نماید. در این روش محیط کار برای اپراتور کاملا تمیز شده وآلودگی محیط زیست به حداقل می رسد.

کابین آبشار رنگ مایع در خط رنگ

 

ویژگی های کابین آبشار رنگ مایع

رنگ های مایع به دلیل اینکه قطری کمتر از ۵۰ میکرون دارند، به عنوان ذرات معلق در هوا هستند و در صورت عدم کنترل می توانند در محیط پخش گردند. بنابراین فیلتر های مخصوص و دستگاه هایی همچون آبشار رنگ در سیستم های رنگرزی تعبیه می شوند تا از خروج رنگ از کابین های مخصوص جلوگیری نمایند. کابین آبشار رنگ مایع با روان کردن آب روی رنگ موجب خروج رنگ از کابین می شود. از طرفی یک مکنده در زیر آبشار آب وجود دارد که با مکش هوا از درون کابین، خروج ذرات رنگ را غیر ممکن می سازد. پس از مکش هوا، ترکیب ذرات رنگ و هوا وارد کانال های مخصوصی شده که با پاشش آب روی هوا، از خروج رنگ جلوگیری می نماید. در نهایت این قطره گیر های مخصوص هستند که ذرات آب و هوا را از یکدیگر جدا می سازند.

 

ابعاد و جنس کابین آبشار رنگ

کابین آبشار رنگ مایع در خط رنگکاری

اغلب کابین های آبشار رنگ ابعاد مختلفی دارند و این ابعاد به سفارش مشتری طراحی می گردد. در واقع این مشتریان هستند که بر حسب نیاز خود و ابعاد قطعات، از کابین های آبشار رنگ با سایز های مختلف استفاده می کنند. شتریان همچنین می توانند درباره ی جنس کابین آبشار رنگ نیز نظر دهند. مرسوم ترین مواد استفاده در این کابین ها استیل و گالوانیزه می باشد.

جنس و ضخامت ورقهای بدنه کابین: گالوانیزه ۱/۲۵ میلیمتر
جنس و ضخامت ورقهای بدنه مخزن : روغنی ۳ میلیمتر با پوشش رنگ زینکریچ
شاسی مخزن : ناودانی۸۰
جنس لوله ها هدر اصلی: ST37
جنس اتصالات : ST37
سیستم جذب رنگ : پرده آب کابین
نازل های اسپری آب
صفحه های مشبک
سیستم جداسازی ذرات رنگ از آب : دولایه فیلتر مانند

Call Now Buttonتماس مستقیم