کوره پخت تفلون
کوره های پخت تفلون
تیر ۲۸, ۱۳۹۶
سایکلون بازیافت رنگ
تیر ۲۸, ۱۳۹۶
نمایش همه
کانوایرها و کاربرد آنها در صنایع گوناگون

کانوایرها و کاربرد آنها در صنایع گوناگون

  کانوایر ها و کاربرد آن در صنایع

  در بسیاری از کارخانجات سیستم های حمل کارآمد تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها دارند و اغلب سعی می شود تا از سیستم های مدرن برای انتقال مواد و قطعات استفاده نمود. کانوایر ها یکی از دستگاه هایی هستند که در انتقال محصولات مختلف نقش دارند و معمولا سعی می شود تا از کانوایر ها در صنایع کوچک و بزرگ استفاده گردد. کاربرد کانوایر ها در صنایع به حدی رسیده است که برخی فروشگاه های کوچک نیز از کانوایر ها استفاده می کنند.

  زنجیره کانوایری و تجهیزات خط رنگ پودری

  نحوه عمل کانوایر :

  کانوایر را نقاله نیز می نامند و نقش تاثیر گذاری را در انتقال انواع محصولات بر عهده دارد. اغلب صنایع برای کاهش نیروی کارگری از آن استفاده می کنند. در واقع کانوایر با استفاده از یک الکتروموتور که به استوانه ای متصل است، آن را به چرخش در می آورد. با چرخش استوانه تسمه ای وجود دارد که در روی نواری به حرکت در خواهد آمد. روی این تسمه قطعات قرار می گیرند و با حرکت تسمه، آن ها نیز شروع به حرکت می کنند. کانوایر ها با توجه به نوع کاربرد، تنوع زیادی در ساخت دارند. استاندارد های موجود در تهیه ی کانوایر ها همچون DIN و CEMA برای طراحی اصولی مناسب هستند. از استاندارد CEMA بیشتر در طراحی کانوایر استفاده می گردد.

   

  انواع کانوایر

  کانوایر ها را با توجه به کاربرد تقسیم بندی می کنند. کانوایر هوایی، کانوایر زمینی، بالابر، زنجیری و غیره از جمله مرسوم ترین کانوایر های مورد استفاده در صنعت می باشد.
  کانوایر زمینی برای حمل قطعات بسیار سنگین استفاده می شود و اغلب نوار و تسمه ی آن روی زمین قرار می گیرد.
  کانوایر هوایی که برای حمل قطعاتی که در طول مسیر عملیاتی روی آن انجام می گیرد مناسب است در صنایع خودرو سازی اهمیت بیشتری دارد. در این نوع کانوایر قطعات از تسمه با گیره های مخصوصی آویزان می شوند. برای پاشش رنگ پودری بر روی قطعات مختلف از این نوع کانوایر بیشتر استفاده می شود. بدین صورت که قطعات با استفاده از کانوایر دورن دستگاه های پاشش رنگ رفته و بعد از انجام عملیات روی آن ها از طرف دیگر خارج می شوند. کانوایر های یو شکل و خطی نیز نوع دیگری از کانوایر ها هستند و با توجه به کاربرد آن تولید می گردند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.