کانوایر هوایی مونوریل در خط رنگ پودری
کانوایر هوایی
تیر ۲۸, ۱۳۹۶
تولید کننده انواع کابین دوطرف پاشش کانوایری
کابین های دوطرف پاشش کانوایری
تیر ۲۸, ۱۳۹۶
نمایش همه

کانوایرها

کانوایرها و کاربرد آنها در صنایع

کانوایرها و کاربرد آنها در صنایع

ساخت کانوایر و کاربرد آن در صنایع

 

کانوایر ها از دستگاه هایی هستند که در انتقال محصولات مختلف نقش دارند و معمولا سعی می شود تا از کانوایر ها در صنایع کوچک و بزرگ استفاده شود. کاربرد کانوایر ها در صنایع به حدی رسیده که برخی فروشگاه های کوچک نیز از کانوایر ها استفاده می کنند. در بسیاری از کارخانجات سیستم های حمل کارآمد تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها دارند و اغلب سعی می شود تا از سیستم های مدرن برای انتقال مواد و قطعات استفاده نمود.

کانوایر و تجهیزات خط رنگ پودری

ساخت و تولید کانوایر

کانوایرها نقش تاثیر گذاری در انتقال انواع محصولات بر عهده دارد. اغلب صنایع برای کاهش نیروی کارگری از آن استفاده می کنند. در واقع کانوایر با استفاده از یک الکتروموتور که به استوانه ای متصل است، آن را به چرخش در می آورد. با چرخش استوانه تسمه ای وجود دارد که در روی نواری به حرکت در خواهد آمد. روی این تسمه قطعات قرار می گیرند و با حرکت تسمه، آن ها نیز شروع به حرکت می کنند.

کانوایر ها با توجه به نوع کاربرد، تنوع زیادی در ساخت دارند. استانداردهای موجود در تهیه کانوایر ها همچون DIN و CEMA برای طراحی اصولی مناسب هستند. از استاندارد CEMA بیشتر در طراحی کانوایر استفاده می گردد.

 

انواع کانوایر

کانوایرها را با توجه به کاربرد آنها تقسیم بندی می کنند. کانوایر هوایی، کانوایر زمینی، بالابر، زنجیری و غیره از جمله مرسوم ترین کانوایر های مورد استفاده در صنعت می باشد.

کانوایر زمینی :

کانوایر زمینی برای حمل قطعات بسیار سنگین استفاده می شود و اغلب نوار و تسمه ی آن روی زمین قرار می گیرد.

کانوایر هوایی :

که برای حمل قطعاتی که در طول مسیر عملیاتی روی آن انجام می گیرد مناسب است در صنایع خودرو سازی اهمیت بیشتری دارد. در این نوع کانوایر قطعات از تسمه با گیره های مخصوصی آویزان می شوند. برای پاشش رنگ پودری بر روی قطعات مختلف از این نوع کانوایر بیشتر استفاده می شود. بدین صورت که قطعات با استفاده از کانوایر دورن دستگاه های پاشش رنگ رفته و بعد از انجام عملیات روی آن ها از طرف دیگر خارج می شوند.

کانوایر های یو شکل و خطی :

کانوایرهای یو شکل و نیز کانوایرهای خطی نوع دیگری از کانوایر ها هستند و با توجه به کاربرد آن تولید می گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم