کابین های رنگ یکطرف پاشش
کابین آبشار رنگ مایع
کابین آبشار رنگ مایع
نمایش همه
کابین دوطرف پاشش کانوایری

کابین دوطرف پاشش کانوایری

  کابین های دوطرف پاشش کانوایری

   

  کابین های دوطرف پاشش کانوایری در سیستم های پیوسته که قطعات به وسیله کانوایر حمل می شود به کار برده می شود که قطعات به وسیله کانوایر از یک سمت کابین وارد و پس از رنگ کاری از سمت دیگر خارج می شوند. در دوطرف کابین دریچه با درب ریلی جهت رنگ کاری به صورت دستی متناسب با قطعه طراحی می شود. این کابین ها امکان نصب ربات رنگ پاش را دارا می باشند.

  قطعات آماده شده جهت رنگ آمیزی به کابین پاشش رنگ پودری به صورت دستی یا اتوماتیک انتقال می یابد. در کابین پاشش رنگ پودری فضای مناسب جهت پاشش رنگ بر روی قطعه و یا گردش در نظر گرفته می شود. کابین پاشش رنگ دارای دهنه های ورودی و خروجی ،دهنه ی پاشش رنگ به صورت دستی و یا اتوماتیک، سیستم روشنایی و دارای لوله های اتصال به سایکلون جهت بازیافت رنگ می باشد. طراحی و ساخت کابین پاشش کاملا بر اساس شکل، ابعاد و نوع پاشش دستی و اتوماتیک و شرایط لازم جهت بازیافت رنگ پودری انجام می شود. رنگ اضافی در کف کابین جمع آوری می گردد و توسط سیستم بازیافت مکیده شده و ضمن خارج شدن ذرات اضافی، رنگ خالص برای مصرف دوباره آماده می گردد .

  کابین دوطرف پاشش کانوایری

   

  مشخصات کابین های دوطرف پاشش کانوایری :

  – جنس وضخامت ورقهای بدنه: ورق روغنی ۱٫۲۵ میلیمتر
  – جنس وضخامت ورقهای مخازن: st37 ۲ میلیمتر
  – مشخصات روشنایی : لامپ فلورسنت، مهتابی ۴۰ وات
  – پوشش بدنه رنگ الکترو استاتیک
  – این کابین ها در اندازه های مختلف ساخته می شود

  معمولا کابین های دو طرف پاشش رنگ در مواردی استفاده می شود که کانوایر نیز وجود دارد. ابعاد استفاده از کابین های دو طرف پاشش رنگ به ابعاد قطعه بستگی دارد و باید طوری طراحی گردد تا امکان دوران قطعات برای ایجاد پوشش رنگ مناسب وجود داشته باشد.
  استفاده از مونوسایکلون ها برای بازیافت رنگ در کابین های پاشش رنگ اهمیت زیادی دارد و این امر به دلیل جلوگیری از هدر رفت رنگ انجام می شود. از طرفی دیگر کابین های دو طرف پاشش امکان ورود و خروج مواد را به صورت همزمان دارند و برای استفاده از قطعات با تعداد زیاد مناسب خواهند بود. فضای درب ورودی و خروجی به ابعاد قطعات بستگی داشته و متناسب با آن ها ساخته خواهد شد.

  مزایای کابین دو طرف پاشش رنگ کانوایری :

  امکان نصب ربات برای پاشش رنگ در این دستگاه وجود دارد و این مزیت سبب می شود تا نیروی انسانی در امر رنگ کردن دخیل باشد.
  سیستم های کانوایری حمل قطعات را به صورت دستی از بین برده و در این سیستم ها کانوایر های موجود قطعات را درون کابین پاشش رنگ وارد و خارج می کنند.
  سیستم های کانوایری پیوسته می توانند در کابین های دو طرف پاشش رنگ در انرژی نیروی انسانی صرفه جویی کنند و به همین دلیل سیستم های کانوایری و کابین های دو طرفه در کنار یکدیگر به کار می روند. استفاده از کابین های پاشش رنگ دو طرفه و یک طرفه به کاربرد آن ها بستگی دارد و خریداران این کابین ها باید هدف از خرید را در ابتدا برای خود مشخص کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.