تولید کننده انواع کابین دوطرف پاشش کانوایری
کابین دوطرف پاشش کانوایری
جولای 19, 2017
نمایش همه

کابین آبشار رنگ مایع

طراحی و تولید کابین آبشار رنگ مایع گروه صنعتی تکنو تجهیز

طراحی و تولید کابین آبشار رنگ مایع گروه صنعتی تکنو تجهیز

نحوه کار و عملکرد کابین آبشار رنگ مایع

 

خوشبختانه امروزه شاهد ایجاد کمپین های گوناگون در صنایع رنگ هستیم که وجود این کمپین ها به حفظ سلامتی کارکنان اهمیت بسیار زیادی داده و از آن ها حمایت می کنند.
سلامت نیروی انسانی یکی از پارامترهای بسیار مهم در کارایی یک صنعت است و می تواند تبعات مختلفی را به وجود بیاورد. توجه به این موضوع در سال های اخیر به شکل معنا داری افزایش پیدا کرده است.
علاوه بر کارکنان، برای به وجود آوردن محیطی سالم و بدون آلودگی در بخش های رنگرزی، شاهد هستیم که دستگاه هایی برای پاشش رنگ به وجود آمده که خصوصیات ویژه ای دارد.

این دستگاه ها اصطلاحا به نام کابین آبشار رنگ مایع مشهور شده است. قادر است میزان آلودگی محیط را کم کرده و اجازه نمی دهد تا رنگ در هنگام کار از کابین خارج شود.

 

شکل کابین آبشار رنگ مایع

به صورت کلی شکل این کابین شبیه به یک اتاقک است که در برخی از بخش ها داری آبشار می باشد. هوای آلوده و آلودگی ها، توسط مکنده های موجود در این دستگاه، به داخل آبشار جذب می شود.

دیترجنتی که در آب رنگ وجود دارد را این سیستم از هوا جدا می کند و در مخزن زیر آبشار آن ها را ته نشین می کند. در این شیوه، محیط کار برای اپراتور بسیار تمیز شده و آلودگی های زیست محیطی به کمترین میزان خود می رسد.

 

طراحی و ساخت اتاق رنگ مایع

کابین آبشار رنگ مایع و مشخصات آن

رنگ های مایع به دلیل قطر بسیار کوچک شان به عنوان ذرات معلق در هوا می توانند در صورت کنترل نشدن، در محیط پخش شوند. قطر رنگ های مایع کمتر از 50 میکرون است.
به همین دلیل فیلترهای مخصوص به همراه دستگاه هایی مثل آبشار رنگ در سیستم های جدید خط رنگ قرار داده می شود تا از خارج شدن رنگ ها از کابین مخصوص جلوگیری کند و اجازه پخش شدن آن ها را در محیط کار ندهند.

عملکرد کابین آبشار رنگ مایع به این صورت است که با روان کردن آب موجود بر روی رنگ، موجب خارج شدن رنگ از کابین می شود. از سوی دیگر وجود یک مکنده که در زیر آبشار آب تعبیه شده است، با مکش دادن هوا از درون کابین، جلوی خارج شدن ذرات رنگ را کرده و آن را غیر ممکن می کند.

بعد از مکیده شدن هوا، ترکیب ذرات رنگ به همراه هوا، وارد کانال های خاصی می شود که با پاشیدن آب بر روی هوا، از خارج شدن رنگ جلوگیری می کند. در پایان نیز قطره گیرهای مخصوص، ذرات آب و هوا را از یکدیگر تفکیک و جدا می کنند.

 

ابعاد، اندازه و و جنس کابین آبشار رنگ

تولید کننده کابین آبشار رنگ مایع در خط رنگ

عموما کابین آبشار رنگ را با ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می کنند. این دستگاه ها با توجه به سفارش مشتریان طراحی می شود. در کل این مشتریان هستند که با توجه به نیاز و عملکرد مورد نظر خود از کابین های آبشار رنگ با اندازه های مختلف استفاده می کنند.

ابعاد قطعات مورد استفاده مهم ترین پارامتری است که می تواند اندازه کابین آبشار رنگ را تغییر دهد. مشتریان علاوه بر اندازه، می توانند جنس این کابین را نیز تغییر بدهند.

عمومی ترین مواد و متریال مورد استفاده در کابین ها، استیل و گالوانیزه می باشد.

 

ویژگی های کابین آبشار رنگ
 • جنس و ضخامت ورق های بدنه: گالوانیزه 1/25 میلی متر
 • جنس و ضخامت ورق های بدنه مخزن : روغنی 3 میلی متر با پوشش رنگ زینکریچ
 • شاسی مخزن : ناودانی 80
 • جنس لوله ها هدر اصلی: ST37
 • جنس اتصالات : ST37
 • سیستم جذب رنگ : پرده آب کابین
 • نازل اسپری آب
 • صفحه مشبک
 • سیستم جداسازی ذرات رنگ از آب: دو لایه فیلتر مانند

6 Comments

 1. علی حیدری گفت:

  واقعا عالی بود
  من که راضی بودم از ابشار رنگتون و مهم تر از همه خدمات پس از فروشتون
  مرسی

 2. رضا علیزاده گفت:

  عالی بود

 3. احسان جمشیدی گفت:

  سلام ممنون از مطالب سایتتون
  ابشار های رنگ چند متریه ؟؟؟
  و اگه میشه قیمت ها رو هم لطف کنید بگید .
  ممنون

 4. میثم ممی پور گفت:

  آیا دستگاه رنگرزی آبشاری تو اردبیل تولید میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *