سیستم های شستشو به روش اسپری در خط رنگ پودری
سیستم شستشوی اسپری
تیر ۲۸, ۱۳۹۶
سیستم شستشوی اسپری به روش دیپ
سیستم های شستشوی اسپری
تیر ۲۸, ۱۳۹۶
نمایش همه

شستشوی دیپ یاغوطه وری

خط شستشوی دیپ یا غوطه وری

خط شستشوی دیپ یا غوطه وری

سیستم شستشوی دیپ چیست؟

 

در سیستم شتشوی دیپ که به سیستم غوطه وری نیز معروف است، وان های مختلف وجود دارند و قطعات به ترتیب وارد این وان ها شده و عملیات شستشو تکمیل می گردد. وان ها برای مراحل مختلف چربی زدایی، زنگ زدایی و فسفاته کاری دارای محلول های مختلفی هستند و می بایست این عملیات به ترتیب انجام شود. استفاده از سیستم شستشوی غوطه وری موجب می شود تا ادوات بهتر در معرض محلول های موجود در وان ها قرار بگیرند و البته به نوع قطعات نیز بستگی دارد. لذا سیستم های غوطه وری را روشی راحت تر برای شستشوی قطعات می دانند. به طوری کلی می توان گفت این محصول برای کارخانه هایی با ظرفیت تولید کمتر پیشنهاد می شود.

طراحی خط شستشوی دیپ یا غوطه وری

در این شیوه ی شستشو، قطعات در وان هایی محتویی مواد شستشو و محلول های مورد نیاز جهت شستشو غوطه ور می شوند و مراحل شستشو از یک مخزن به مخزن دیگر منتقل می شود. شایان ذکر است که به این ترتیب که قطعه را به صورت دستی در درون وان محتوی مواد شستشو گذاشته و بعد از مدت زمان مشخصی در دمای بین ۵۰ تا ۶۰ درجه زیرسازی شده و آماده ی رنگ کاری می شود. این شیوه دارای سه مرحله می باشد که عبارتند از بخش آب گرم، چربی گیری و فسفاته کاری می باشد بر همین اساس به سه وان نیاز است که اندازه و سایز آن بر اساس اندازه قطعه تعیین می شود.

معایب و مزایای سیستم شستشوی غوطه وری

از جمله معایب سیستم های شستشو به روش غوطه وری می توان به تغییر غلظت مواد درون وان ها اشاره نمود به این معنی که قطعاتی که طی مراحل مختلف وارد وان های شستشو می شوند، با ترکیب شدن مواد چسبیده بر روی سطوح قطعه با محلول های موجود در وان، سوسپانسونی از این مواد تولید کرده و سبب می شوند غلظت آن تغییر نماید. جهت برطرف نمودن این مشکل، می بایست دوز مواد درون مخزن به طور مرتب اندازه گیری شده تا از ایجاد هرگونه تغییر پیشگیری شود. به خاطر کم بودن فضای مورد استفاده در سیستم های شستشو به روش غوطه وری بعضی از مشتری ها آن را به سیستم شستشو به روش اسپری و پاششی ترجیح دهند.

3 Comments

  1. محمد علوی گفت:

    سلام
    کاراتون عالیه
    فقط این که محصولاتتون گارنتی دارن یا خیر ؟

  2. followermax گفت:

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.