دستگاه پاشش رنگ پودری ایریس iris
دستگاه پاشش رنگ پودری IRIS
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶
نمایش همه

دستگاه پاشش رنگ

فروش دستگاه پاشش رنگ پودری IRIS , DJS, INSA, OMEGA

فروش دستگاه پاشش رنگ پودری IRIS , DJS, INSA, OMEGA

دستگاه پاشش رنگ پودری ( دستگاه رنگپاش )

 

دستگاه پاشش رنگ و یا همان دستگاه رنگپاش بر مبنای بار دار کردن رنگ های پودری و قطعات کار می کند. این دستگاه با باردار کردن قطعات رنگی و ترکیب آن ها با فشار هوا، رنگ را به سطح قطعه می رساند. از آنجا که قطعه نیز باری مخالف رنگ دارد به راحتی این ذرات را جذب می کند. با جذب رنگ های پودری سطحی یکدست به وجود می آید. نکته ی حائز اهمیت آن است که قطعه باید هادی جریان الکتریکی باشد تا به راحتی باردار گردد. استفاده از دستگاه پاشش رنگ و فناوری های به روز در آن سبب شده است تا نقاط کنج دورن قطعه نیز کاملا رنگ شوند و تولید کننده نگرانی از این بابت نداشته باشد.

 

مزایای دستگاه پاشش رنگ

استفاده از دستگاه پاشش رنگ موجب می شود تا ضخامت رنگ روی قطعه تنظیم گردد و قطعات با ضخامت رنگ کم نیز تولید شوند. همانطور که گفته شد این دستگاه به راحتی نقاط غیر قابل دسترس را نیز رنگ خواهد کرد. همچنین دستگاه پاشش رنگ می تواند در میزان رنگ مصرفی صرفه جویی کند. در واقع رنگ های پودری را می توان چندین بار استفاده نمود و دستگاه پاشش رنگ این قابلیت را ایجاد نموده است. از طرفی دیگر رنگ های پودری کمترین آسیب را به محیط زیست می زنند و میزان مصرف آن ها در دستگاه پاشش رنگ به شدت پایین می آید.

 

نحوه عمل دستگاه پاشش رنگ

امروزه استفاده از رنگ های پودری جایگزین رنگ های مایع شده است و اغلب تولید کنندگان سعی می کنند تا با استفاده از تجهیزات مخصوص، از رنگ های پودری استفاده نمایند. رنگ های پودری به دلیل آنکه می بایست ذوب گردند در اغلب موارد روی فلزات زده می شوند و نقطه ذوب فلزات در این کار اهمیت والایی دارد. تجهیزاتی که برای استفاده از رنگ پودری وجود دارند متنوع بوده که مهمترین آن دستگاه پاشش رنگ می باشد. این دستگاه مهمترین کار را در امر استفاده از رنگ پودری انجام می دهد و ما قصد داریم درباره ی نحوه ی عمل آن در پست های آتی بیشتر سخن بگوییم.

شرکت صنعتی تکنو تجهیز، تامین کننده انواع دستگاه پاشش رنگ پودری (دستگاه رنگپاش) در برندهای مختلف از جمله دستگاه پاشش رنگ دی جی اس DJS و همینطور ایریس IRIS کره جنوبی، دستگاه رنگپاش امگا OMEGA ساخت ترکیه، دستگاه پاشش رنگ  پودری INSA  است. این شرکت تولید همچنین تعمیر کننده و رفع ایرادات و قطعات این دستگاه ها می باشد.

 

 

2 Comments

  1. mohmmadi گفت:

    سلام خسته نباشید
    به نظر شما دستگاه پاشش امگا بهتره یا دستگاه پاشش djs ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم