کانوایر هوایی مونوریل در خط رنگ پودری
کانوایر هوایی
ژوئن 13, 2018
تولید کننده انواع کابین دوطرف پاشش کانوایری
کابین دوطرف پاشش کانوایری
جولای 19, 2017
نمایش همه

کانوایرها

تولید کننده انواع کانوایرهای خط رنگ پودری

تولید کننده انواع کانوایرهای خط رنگ پودری

  نقش کانوایرها در خط رنگ پودری

   

  دستگاه کانوایر یکی از بخش هایی است که در سیستم های خط رنگ پیوسته به منظور انتقال قطعات از آن استفاده می شود. دستگاه های کانوایر به دو شکل زمینی و هوایی فعالیت می کنند. دستگاه های کانوایر با توجه به نوع زنجیر و ریل های خود به دسته بندی های مختلفی تفکیک می شود.

  این دستگاه ها برای حمل اشیا در شکل ها و اندازه های مختلفی تولید می شود و با توجه به ظرفیت خط رنگ مدل هایی برای تیراژ کم و زیاد دارند. به صورت کلی دستگاه های کانوایر را به دو دسته کانوایر زمینی و هوایی تفکیک می کنند.

   

  طراحی و نصب انواع کانوایرهای خط رنگ پودری

  نحوه کار کانوایرها

  مهندسان با توجه به گسترش روز افزون صنعت و ایجاد نیازهای جدید، از دستگاه های کانوایر برای عمل های مختلفی بهره برده اند و این دستگاه های کانوایر مکانیزم های گوناگونی دارند.

  اگر بخواهیم به شکل کلی به این دستگاه ها نگاه کنیم باید گفت که در اکثر دستگاه های کانوایر از یک الکتروموتور محوری استفاده می شود تا فرآیند حرکت آغاز شود.

  این الکتروموتور محوری عموما به درامی متصل هستند. در سوی دیگر درام هرز گردی شاهد تشکیل یک حلقه با استفاده از تسمه یا زنجیره هستیم که می تواند اجسام و مواد مختلف را با آن از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل کرد.

   

  انواع کانوایر

  دستگاه های کانوایر را با توجه به نوع عملکرد و کاربرد آنها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. از مرسوم ترین این کانوایرها می توان به کانوایر هوایی و دستگاه کانوایر زمینی، بالابر، زنجیری و… اشاره کرد.

   

  کانوایر زمینی

  این کانوایر ها در ابعاد و اندازه ها بستگی به ابعاد و فضای کاری طراحی و ساخته می شوند. این کانوایر به صورت تک ریلی و یا عرضی اسلت دار و یا نواری ساخته می شوند.

  کانوایرهای زمینی با توجه به ابعاد و اندازه آن و همین طور فضای مورد استفاده طراحی شده و ساخته می شوند. عموما کانوایرهای زمینی به شکل تک ریلی، عرضی اسلت دار یا نواری تولید می شوند.

   

  کانوایر هوایی

  به منظور انتقال قطعه هایی که در تیراژ بالا آویز می شوند از این نوع کانوایر استفاده می شود. کانوایر هوایی امکان چرخش در کل محیط کارگاه را دارد و می توان ارتفاع آن را تغییر داد و تنظیم نمود.

   

  کانوایر های U شکل و خطی

  دسته دیگری از این نوع دستگاه ها، کانوایرهای U شکل و کانوایرهای خطی هستند که با توجه به کاربردهای مختلف از این نوع کانوایرها استفاده می شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *