گروه صنعتی تکنوتجهیز تولید کننده کوره های باکس داکرومات برای خط داکرومات
کوره باکس داکرومات
مارس 27, 2020
نمایش همه

کوره داکرومات

تولید کننده کوره و تجهیزات خط کامل داکرومات گروه صنعتی تکنو تجهیز

تولید کننده کوره و تجهیزات خط کامل داکرومات گروه صنعتی تکنو تجهیز

  معرفی و ویژگی های پوشش های داکرومات

   

  پوشش داکرومات یکی از پرکاربردترین محصولات در صنعت بوده که کاربردهای بسیار زیادی دارد و استفاده از آن می تواند مزایای بسیار زیادی را برای افراد به ارمغان بیاورد.
  این پوشش ها مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی و حرارت داشته و در آن شاهد تردی هیدروژنی نخواهید بود.
  پوشش های داکرومات با پوشش های بعدی سازگاری بسیار زیادی دارد و مقاومت خارق العاده ای در برابر خوردگی گالوانیک دارد. به صورت کلی این محصول با ویژگی های منحصر به فرد خود انتخاب بسیار خوبی می باشد.

  برای آن که اهمیت این پوشش های داکرومات را بیشتر درک کنید باید گفت که در کشور ژاپن که صنعت خودروسازی آن یکی از بهترین برترین صنایع در جهان است از پوشش داکرومات برای اکثر قطعات استفاده می شود.
  کشور آمریکا نیز برای آن که ابزار آلات نظامی و جنگی خود را در برابر خوردگی مقاوم کند طبق استانداردهای نظامی MIL-C-87115 از این پوشش استفاده می کند. در مهندسی شهر سازی نیز از پوشش داکرومات در پروژه های تونل زنی، احداث بزرگراه و مترو استفاده می شود.

   

  ساختار پوشش­ های لایه ­ای و پیشگیری از خوردگی

  گروه صنعتی تکنوتجهیز تولید کننده کوره داکرومات و تجهیزات خط داکرومات

   

  محلول داکرومات از نظر شیمیایی یک ماده محلول در آب می باشد که دارای مواد تفلونی، ریز ذرات روی، آلومینیوم، Cr2O3، CrO3 و… می باشد.

  مواد تفلونی به همراه Cr2O3، CrO3 به حالت غیر محلول در آب برای چسباندن ذرات روی و آلومینیوم در کنار هم به کار می روند تا در چندین لایه به شکل ورقه ورقه لایه پوششی به وجود بیاید.

  حلال در مرحله پیش گرم کوره پخت در دمای 100 درجه سانتی گراد بخار می شود و مواد روی قطعات خشک می شوند.

  با رسیدن به دمای 300 درجه سانتی گراد پودرهای به وجود آمده از آلومینیوم و ذرات روی بر روی قطعات پخت خواهند شد و این لایه یک مانع و پوشش بسیار محکم برای قطعه ایجاد می کند تا در برابر اکسیژن و رطوبت مقاوم باشد. اسید کروم در این پوشش، سطح آهن را غیر فعال می کند و سطح آهن با سیستم آند محافظت می شود.

   

  روش های پخت پوشش داکرومات

  به صورت کلی برای پخت پوشش داکرومات دو روش مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به این روش ها خواهیم پرداخت.

   

  روش مرحله ای:

  در روش مرحله ای برای پخت در مرحله اول قطعات مورد نظر را در دمای ۳۵۰ تا ۴۵۰ فارنهایت، ۱۵ دقیقه نگهداری می کنند. به منظور تثبیت نهایی، پس از آن که مرحله اعمال coat ثانویه انجام شد، هر دو پوشش قطعات را در دمای ۶۱۰ فارنهایت و به اندازه ۱۵ دقیقه نگهداری می کنند. این مراحل را تا زمانی که به ضخامت ایده آل ( ۲-۹ میلیمتر) نرسیده اند، ادامه می دهند.

   

   

  طراحی ، ساخت و راه اندازه کوره داکرومات

  گروه صنعتی تکنو تجهیز، طراح و سازنده کوره داکرومات و انواع کوره های خط کامل داکرومات از قبیل کوره پیوسته داکرومات و کوره باکس داکرومات و نیز تجهیزات خط کامل پوشش دهی داکرومات می باشد. جهت اطلاع از جزئیات محصولات، با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *