خط شستشوی دیپ یا غوطه وری
شستشوی دیپ یاغوطه وری
جولای 19, 2017
نمایش همه

سیستم های شستشوی قطعات در خط رنگ

معرفی سیستم های شستشوی قطعات پیش از اعمال رنگ

معرفی سیستم های شستشوی قطعات پیش از اعمال رنگ

  شیوه شستشوی قطعات فلزی پیش از فرآیند اعمال رنگ

   

  یکی از مهم ترین مراحل خدمات رنگ پودری، شستشو قطعه قبل از وارد شدن به مرحله رنگ کاری است.

  وجود این آلودگی ها و کثیفی ها باعث می شود تا خروجی نهایی و کیفیت محصول پس از انجام فرآیند رنگ کاری کاهش پیدا کند. به همین دلیل لازم است تا برای از بین برند آلودگی ها و کثیفی های موجود بر روی سطح قطعات، تمامی آن ها پیش از رنگ کاری به شکل صحیحی شستشو شده و تمیز شوند تا رنگ کاری با موفقیت انجام شود.
  قطعات فلزی که مرحله شستشو را طی می کنند و آماده می شوند تا رنگ کاری شوند باید سطحی بدون آلودگی، چربی، زنگ زدگی، ذرات دوده و گرد و غبار داشته باشند. پس از تایید این مرحله،  وارد بخش پاشش رنگ پودری می شوند. پس از پاشش رنگ در فرآیند پخت با توجه به نوع قطعه، جنس آن، ضخامت لایه رنگ و نوع رنگ، قطعات در دمای معین و در زمان مشخص داخل کوره قرار می گیرند.

   

  روش ها و شیوه های شستشوی قطعات و آلودگی زدایی از آن ها

  روش های شستشوی قطعات و آلودگی زدایی از آن ها برای اجرای رنگ پودری

  برای آن که سطح بدون چربی و عاری از هرگونه آلودگی داشته باشید باید قطعات با مواد شیمیایی محصول در آب شستشو شوند.

  برای آماده سازی مواد پیش از رنگ آمیزی باید چندین و چند مرحله تمامی این قطعات با دقت بسیار بالایی شسته شوند تا برای مرحله رنگ آمیزی آماده شوند. بسته به نوع قطعه، تیراژ آن و… روش و مراحل شستشو متفاوت خواهد بود.
  از دیگر کاربردهایی که شستشو دارد، زدودن آلودگی های روغن و مواد شیمیایی که در مراحل پرس کاری روی استیل ها، آلومینیوم و… به وجود می آید، این شیوه شستشو به دو شکل غوطه وری یا دیپ و پاشش صورت می پذیرد.

   

  تامین کننده تجهیزات سیستم های شستشو

  گروه صنعتی تکنو تجهیز تامین کننده انواع تجهیزات سیستم های شستشو به روش اسپری و روش دیپ یا غوطه وری و نیز تامین کننده تجهیزات فسفاته کاری می باشد. جهت تهیه این تجهیزات با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *