دسته بندی رنگ ها و پوشش های پودری از نظر پایه مواد اولیه
گروه بندی رنگ های پودری
آگوست 15, 2019
رنگها و پوشش های پودری از نظر ظاهری رنگ های چکشی رنگ های ورنی و ترنسپرنت
دسته بندی رنگ ها از نظر ظاهر و طرح
سپتامبر 7, 2019
نمایش همه

رنگ های پودری چوب

رنگ های پودری چوب و صنعت مبلمان

رنگ های پودری چوب و صنعت مبلمان

پوشش های پودری مخصوص چوب

 

استفاده از رنگ های پودری چوب، یک فرآیند پوشش دهی به حالت خشک است. با توجه به مزایای بسیار زیاد این روش انتظار می رود تا در آینده ای نزدیک سهم استفاده از رنگ های پودری در صنایع چوب و مبلمان بیشتر از گذشته شود.

در سال های اخیر ضرورت ساخت محصولاتی که طی فرآیند و مصرف، آلودگی کمتری را برای آب و هوا و محیط زیست داشته باشند، پیوسته رو به افزایش است. یكی از دلایل افزایش میزان مصرف رنگ های پودری چوب نیز همین موضوع است.

 

رنگ پودری چوب

انواع رنگ پودری برای چوب و مبلماناستفاده از رنگ پودری به عنوان جایگزین برای رنگ های مایع، تحولی بزرگ در کیفیت رنگ به وجود آورده است. رنگ مایع به خاطر دارا بودن حلال های شیمیایی تبخیر شونده هنگام خشک شدن، آلودگی زیست محیطی ایجاد می کند. همینطور برای سلامتی انسان هم مضر است.
به این ترتیب در کنار سایر صنایع، صنعت چوب نیز از این قافله عقب نمانده. صنعت چوب به تدریج فرآیند پوشش دهی پودری را به این صنعت وارد کرده است.
در ادامه به معرفی اجمالی این روش و مزایای استفاده از آن می پردازیم.

 

معرفی پوشش های پودری

پوشش های پودری شامل رنگدانه ها و افزودنی های پخش شده هستند.
پوشش های پودری به صورت پودرهای ریز و به وسیله یک پاشنده الکترواستاتیک روی سطح پاشیده می شود.
ذرات رنگ باردار شده و لایه نازکی را روی سطح تشکیل می دهند.
این ذرات با عبور از کوره پخت رنگ در اثر حرارت، ذوب شده و پوششی سخت و غیر قابل انحلال به وجود می آورد.
رنگ های پودری چوب هم اینک 15% از بازار رنگ را به خود اختصاص داده
رنگ های پودری با رنگ های سنتی مایع در رقابت هستند.

 

جایگزینی رنگ مایع با رنگ پودری

با توجه به قوانین اخیر و جاری زیست محیطی در مورد آلودگی و دفع مواد زائد فاضلاب، جایگزینی رنگ مایع با رنگ پودری چوب روز به روز اهمیت بیشتری می یابد.

مشکل اصلی در رنگ های مایع وجود حلال هاست. با به کار گرفتن رنگ های مایع، وجود سیستم های تهویه، تصفیه و بازیافت حلال برای کنترل ترکیبات آلی فرار ضروری می شود.
در مقابل، رنگ پودری نوعی فرآیند رنگ خشک است. در هیچ مرحله ای از عملیات رنگ کاری، از ترکیبات آلی فرار استفاده نمی شود.

 

راه اندازی خط رنگ مبلمان

گروه صنعتی تکنو تجهیز تولید کننده و مجری نصب و راه اندازی خطوط رنگ چوب و مبلمان در صنعت چوب می باشد. جهت راه اندازی و نصب خط رنگ با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

  • ﻓﺮآﯾﻨﺪﻫﺎی اعمال پوشش داﮐﺮوﻣﺎت   برای اعمال پوشش های داکرومات فرآیندهای مختلفی وجود دارد که این فرآیندها بر اساس سایز، شکل، کیفیت، عملکرد قطعات و… متغیر و متفاوت خواهد بود. اگر بخواهیم فرآیندهای اعمال پوشش داکرومات را دسته بندی کنیم باید آن ها را به گروه های زیر طبقه بندی […]
  • معرفی و ویژگی های پوشش های داکرومات   پوشش داکرومات یکی از پرکاربردترین محصولات در صنعت بوده که کاربردهای بسیار زیادی دارد و استفاده از آن می تواند مزایای بسیار زیادی را برای افراد به ارمغان بیاورد. این پوشش ها مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی و حرارت داشته و […]
  • پیستوله رنگپاش رباتیک و معرفی ویژگی های آن   در این مطلب قصد داریم تا ویژگی ها و مشخصات فنی دستگاه پیستوله رنگ رباتیک یا پیستوله رنگ آمیزی رباتیک را مورد بررسی قرار داده و آن را معرفی کنیم. این دستگاه از سری WRA می باشد. علم رباتیک امروزه یکی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *