رنگ ها و پوشش های پودری طرح چوب و سنگ رنگ های دکورال
رنگ های پودری طرح چوب
جولای 10, 2019
دسته بندی رنگ ها و پوشش های پودری از نظر پایه مواد اولیه
گروه بندی رنگ های پودری
آگوست 15, 2019
نمایش همه

پوشش های کوره ای مایع

رنگ کوره ای مایع و ویژگی های آن

رنگ کوره ای مایع و ویژگی های آن

رنگ کوره ای مایع و ویژگی های آن

 

این نوع رنگ به صورت مایع و در ظروف گالنی عرضه می شود. همانند سایر رنگ های مایع توسط کمپرسور و پیستوله رنگ بر قطعه پاشیده شده و با حرارت کوره پخته می شود.

 

رنگ کوره ای مایع و زمان پخت و درجه حرارت آن

رنگ کوره ای مایع و زمان پخت و درجه حرارت آنهر فرمول رنگ، دما و زمان مخصوص به خود را برای سخت شدن نیاز دارد که معمولاً بر روی محصول مقدار درجه گرما به سانتیگراد و زمان به دقیقه درج شده که 115 تا 140 درجه و از 11 تا 17 دقیقه می باشد.

این میزان برای برای رنگ های مایع الکیدی و اکریلیک اپوکسی و رنگ های مایع اکریلیک امین 180 درجه و تا 40 دقیقه هم تحت حرارت قرار می گیرند.

بهترین نتیجه را زمانی به دست می آوریم که طبق سفارش سازنده، دما و زمان را اعمال کنیم. در کل رنگ های روشن دمای پایین و زمان بیشتر و رنگ های تیره دمای بالا و زمان کمتر نیاز دارند.

 

رنگ دو جزئی اپوکسی هواخشک

اگر نیازی به پوششی مقاوم مانند رنگ کوره ای داشتیم اما کوره در اختیار نبود یا قطعه بزرگتر از کوره بوده و در آن جا نمی گرفت، می توانیم از رنگ دو جزئی اپوکسی هواخشک استفاده کنیم که رنگ مایع است و با پیستوله رنگپاش پاشیده می شود و بدون نیاز به کوره در تماس با هوا خشک می شود و از 2 ماده جدا تشکیل شده است:

1. بیس که رزین اصلی است.
2. هاردنر که سخت کننده است و هر چه درصد هاردنر بیشتر باشد رنگ زودتر خشک می شود و زمان کمتری برای پاشش رنگ دارید.

 

ترکیب هاردنر و رزین

دو جزء گفته شده را با تینر مخصوص اپوکسی رقیق می کنند. مقدار و نسبت مخلوط کردن هاردنر به رزین بر روی گالن آن نوشته و پس از مخلوط کردن و رقیق کردن باید بلافاصله توسط کمپرسور و پیستوله پاشیده شود. 6 ساعت بعد خشک و پس از 24 ساعت کاملاً سخت و مقاوم می شود. البته از نظر قیمت کمی بالاتر از رنگ کوره ای است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *