پوشش داکرومات چیست
مارس 2, 2020
طراحی و تولید کابین رنگ پودری الکترواستاتیک با فناوری های نوین
طراحی های نوین کابین های پاشش رنگ
آگوست 18, 2020
نمایش همه

تغییرات کابین رنگپاش و سیستم بازیافت رنگ پودری

تغییرات کابین رنگپاش و سیستم بازیافت رنگ پودری

تغییرات کابین رنگپاش و سیستم بازیافت رنگ پودری

تغییرات به وجود آمده در کابین های پاشش و سیستم های بازیافت رنگ پودری

 

بسیاری از مشکلاتی که صاحبان خطوط اعمال رنگ سابقا با آن مواجه بوده اند، به مدد پشرفت در فناوری های سیستم های اعمال رنگ، در حال حاضر از بین رفته است. تغییر رنگ امروزه به سرعت انجام می گیرد. کارآیی سیستم انتقال رنگ بالا بوده و آلایندگی پودر رنگ حذف شده است.

تا چندی پیش فرآیند تغییر رنگ تا چندین ساعت بطول می انجامید. اما امروزه تغییر رنگ تنها چند دقیقه طول می کشد. چه عاملی باعث این کاهش چشمگیر در زمان تغییر رنگ شده است؟

 

مشکل تغییر رنگ سریع

تغییرات کابین رنگپاش و سیستم بازیافت رنگ پودریتغییر رنگ همیشه در زمره مشکلاتی بوده که کارشناسان صنعت رنگ با آن روبرو بوده اند و آنها را ملزم به نوآوری و تولید انواع مختلف کابین های پاشش رنگ نموده است.

سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان به سرعت تغییر رنگ را در خط رنگ اعمال کرد؟ می توان این سوال را  اینگونه مطرح کرد که تمییز کردن سیستم بطوری که از رنگ پودری قبلی در آن نماند و با رنگ بعدی مخلوط نشود چه مدت طول می کشد؟

این موضوع از جمله مشکلاتی است که در زمینه استفاده از رنگ پودری برای بعضی از صاحبان خطوط رنگ پودری به وجود می آید. هزینه های کارگری افزوده و کاهش ارزش تولیدی به دلیل زمان مصرفی برای تغییر رنگ در خطوطی که نیاز به تغییر رنگ مکرر دارند، تفاوت میان موفقیت و عدم موفقیت را نمایان می سازد.

بررسی ها نشان می دهد، تمیز کردن تجهیزات و ماشین آلات و زیرسازی آن برای اجرای رنگ، یکی از عوامل مهم این کاهش در زمان تغییر رنگ بوده است. در زیر تعدادی از ابتکارات و نوآوری هایی که منجر به کاهش زمان لازم برای این فرآیند شده اند آمده است.

 

مسیر حرکت پودر در فرآیند تغییر رنگ

تمامی نقاطی که در آن ها احتمال تماس پودر رنگ قبلی با پودر رنگ جدید وجود داشته باشد، احتمال ایجاد آلودگی و آلایش نیز در آنها وجود دارد. به مسیری که پودر رنگ در سیستم طی می کند دقت کنید تا متوجه شوید در کدام قسمت ها نیاز به ایجاد تغییرات و بهبود در سیستم وجود دارد.
پودر رنگ در ابتدا از جعبه ها وارد سیستم شده و باید مایع شده و به داخل گان های اسپری پمپاژ شود. بیشتر حجم پودر رنگی که از گان اسپری می شود به سطح قطعه می رسد اما مقداری از آن به قطعه نمی رسد.

 

بررسی سیستم های بازیافت رنگ پودری یا سایکلون رنگ

این پودر اضافی پاشش شده باید جهت دور ریزی و یا استفاده مجدد جمع آوری شود. پودر رنگ توسط جریان هوا به سمت محفظه نگهداری پودر هدایت می شود و سپس از آنجا به سمت لوله های زائدات رفته و یا در برخی موارد به سیستم بازیافت بر گردد.
تغییر رنگ به معنای زدودن و پاک کردن مخزن تغذیه رنگ، کابین پاشش و سیستم بازیافت از کلیه پودر رنگ های قبلی می باشد.
تولیدکنندگان کابین های پاشش برای ساخت و ایجاد روش های کوتاه به منظور کاهش زمان لازم برای پاکسازی گان ها، دیواره های کابین و سیستم بازیافت یا سایکلون رنگ پودری از پودر رنگ، زحمت های بسیاری کشده اند تا کابین هایی بدون خطر ترکیب دو نوع پودر رنگ طراحی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *