سیستم گردش هوا در خط رمگ و کابین پاشش رنگ پودری
ویژگی های سیستم گردش هوا در خط رنگ پودری
سپتامبر 27, 2020
کانوایرهای مونوریل و ویژگی های آن
کانوایرهای مونوریل و ویژگی های آن
اکتبر 24, 2020
نمایش همه

بررسی سیستم های سایکلون بازیافت رنگ پودری

بررسی ویژگی های سیستم بازیافت رنگ پودری سایکلون رنگ

بررسی ویژگی های سیستم بازیافت رنگ پودری سایکلون رنگ

بررسی تکنولوژی ساخت سیستم سایکلون رنگ پودری

 

مسلما ساخت سیستم های بازیافت رنگ پودری سایکلون رنگ که پاکسازی آن ها بصورتی سریع و مطمئن انجام گیرد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. تکنولوژی سایکلون سالهاست که در صنعت رنگ پودری مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از سیستم های اولیه در زمینه های تداخل رنگ ها و آلایش در داکت ها و پمپ های انتقال و نیز مجراهای تنگ در سایکلون و ماژول کارتریج دارای مشکلاتی بودند.

 

ویژگی های سیستم های بازیافت رنگ پودری یا سایکلون رنگ

بررسی تکنولوژی ساخت سیستم سایلکون رنگ پودریدر سیستم های سایکلون بازیافت رنگ پودری نوین این مسائل و مشکلات حل شده و به علاوه کارآیی بازیافت و نیز استفاده کلی از مواد اولیه جهت ایجاد سیستم هایی که با پودر رنگ هماهنگی بالا دارند و نیز پاکسازی آنها نیز ساده است، بهبود یافته است.

داکت های بدون درز و طراحی های بهبود یافته سایکلون ها، پاکسازی این سیستم ها را ساده تر کرده و نیز درصد بالاتری رنگ بازیافت شده از آن ها بدست می آید.

 

پاکسازی داکت ها در طراحی سیستم بازیافت رنگ

برخی از سیستم های طوری طراحی شده اند که پودر رنگ اضافی پاشش شده را به سمت بخش کوچکی که در دسترس اپراتور است می فرستند تا پاکسازی کامل انجام گیرد. آخرین مدل کابین کمپانی Nordson به نام کابین ColorMax پاکسازی داکت ها را حتی به سطح بالاتری نیز می برد.

اپراتور با باز کردن یک در لولایی که دیواره کابین کار گذاشته شده است، می تواند کاملا به داکت های سایکلون دسترسی پیدا کند.
این امکان پاکسازی داکت ها را بسیار ساده تر می کند. به علاوه کابین طوری طراحی شده است که با کمک تنظیمات صحیح سیستم گردش هوا، پودر رنگ اضافی پاشش شده را به سمت مخزن تجمع رنگ هدایت می کند.

در یکی از طراحی های جدید، می توان دیواره موجود میان کابین و مخزن تجمع رنگ را به منظور دسترسی بهتر به داخل محفظه مخزن باز نمود. برای این منظور اپراتور یک پنل لولایی موجود در داخل کابین را باز نموده و بدین ترتیب جهت تمیز کزدن مخزن، دسترسی کاملی به آن خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *